Buhayder Başkan Yardımcısı Yaşar, Olağanüstü durumda hayvan sever dernekler bir araya gelmeli ortak hareket etmeli

Röportaj: Ayhan Deniz

Buhayder Başkan Yardımcısı Şükrü Yaşar: Evet kırsallara gidiyoruz elimizden geldiğince gücümüz yettiğince her cana ulaşmaya çalışıyoruz

Gazete Pati: Öncelikle sizi tanıyabilirmiyiz..?
Ş.Yaşar: Adım Şükrü Yazar kurucusu ve başkanlığını Sibel Akıncı’nın yaptığı Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneğinde Başkan yardımcısı görevini yürütüyorum. Üç seneden daha fazla bir zamandır kurumsal kimliğimiz ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Gazete Pati: Virüs nedeni ile özellikle işletmelerin kapanması ardından piknik vs gibi yasaklarla,kırsal bölgelerde hayvanların çok aç kaldığı biliniyor bununla ilgili siz ne düşünüyor..? ve dernek olarak neler yapıyorsunuz..?

Ş.Yaşar: Yaptıklarımızı kısaca anlatayım ama ben daha çok yapılamayanları dile getirmek istiyorum. Çünkü yapılmıyanlar daha çok canımızı acıtıyor. Evet kırsallara gidiyoruz orada elimizden geldiğince gücümüz yettiğince her cana ulaşmaya çalışıyoruz.

Ama benim kabullenemediğim bir şey var ki bu sadece Bursa için değil tüm ülke geneli için geçerli ben Bursadan bahsedeceğim tabiki ama dediğim gibi diğer kentlerde durum farklı değil.

Normal zamanlarda bizim camiamızda A ile B Kişisini yada A ile B derneğini bir araya getiremezsiniz. Buna alıştık artık tamamda şimdi olağan üstü bir durum var ve yapılması gereken tek bir şey her kentte 4-5 tane aktif dernek var.

Bursa” da da var. Dernek yöneticileri böylesine olağan üstü bir durumda bir an önce bir araya gelmeli ve kendi kentindeki kırsal bölgeleri arasında paylaşmalı,hiç bir derneğin gücü bir kentin tüm kırsallarına yetmez ve birbirlerinden habersiz yapılan beslemelerde aynı gün içinde aynı yere iki dernek birden giderken bir başka bölgeye aynı gün hiç kimse uğramıyor.

Benim Hayvan haklarını savunan bütün derneklere bir çağrım var,tüm kentlere ve tabiki en önemlisi yaşadığım şehir olan Bursa’ da bulunan hayvan haklarını savunan derneklere

Aslında bu çağrı günler öncesinden camiamızın en üstünden yapılması gerekiyordu. Ama olmadı. Biz Hayvanlarla Yaşam Derneği olarak bu çağrıyı yapıyoruz. Hatta ilk kez burada sizin aracılığınız ile yapıyoruz.

Çağrı derken önde olmak gibi bir derdimizde yok..Biz her zaman yanyana olmaktan yanayız.
Tüm dernek yöneticileri bir araya gelmeli ortak bir calışma hazırlamalı ve kırsal bölgeleri kendi arasında paylaşmalıdır

Bunu yaparsak çok daha fazla cana ulaşacağımızdan eminim. Hiç olmazsa şu zor günlerde bir araya gelmeli ve birlik olmalıyız.Biz dernek olarak buna hazırız.

Ve inanıyorum ki Bir araya gelip Hem bir ilki basarıcaz hemde diğer kentlere örnek olacağız ve tabiki en önemlisi bu kötü günleri canlarımız adına en az zararla atlatmış olacağız.

Gazete Pati: Başka düşünceleriniz yada söylemek istediğiniz bir şey var mı..?
Ş.Yaşar: Tabiki çok var,ama şimdi bunların zamanı değil diye düşünüyorum,her zaman konuştuğumuz şeyleri şimdi tekrarlamanın bir anlamı yok.
Kırsal bölgeler gerçekten çok çok kötü durumda ve şu anda yapılması gereken buna bir çözüm bulmak ve hayata geçirmek.Bu gün hiç olmadığı kadar birlik ve beraberlik günü ve biz bunun için hazırız

Gazete Pati: çok tesekkürler
Ş.Yaşar: Bize bu fırsatı verdiğiniz için ben tesekkür ediyorum..

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: