BONCUĞUN HİKAYESİ

BONCUĞUN HİKAYESİ

Boncuk, Esenyurt”da çok zor koşullarda sokaklarda yarı aç yarı tok bir şekilde yaşam mücadelesi veren bir. “CAN” ‘dı

Boncuk o acımasız sokaklarda. Kimi zaman insanlar tarafından dövüldü, kovuldu ve Tekmelendi. Kimi zamanda ise kendi cinsleri tarafından dövüldü. Korkutuldu.
Boncuk kendine şevkat ve ilgi gösteren her kesin peşinden gitti. Belki karnı aç boğazından geçecek bir lokma için ne şaklabanlıklar yaptı. Kendine şevkat gösteren kişilerin bacaklarına sarıldı. Belki alır evine götürür diye umutsuzca miyavladı.
Ama her zaman olduğu gibi yine kapıdan dönmek zorunda kaldı.

Ama Boncuğun kaderi bir gün değişti.
Boncuğu sokakda perim, perişan bir vaziyetde gören koca yürekli bir kadın
Önce Boncuğu sevdi başını okşadı. Tam evine binasına gireceği esnada. Boncuk kendisini seven bu koca yürekli kadına karşı öyle bir sevgi gösterisi ve estantanesi yaptıki.
Koca yürekli kadın. Kendi hasta halini dahi gözü görmeden. Boncuğu tek eli ile kucağına alarak evi götürdü.
Boncuğu önce yıkadı. Sonra bir güzel karnını doyurdu. Boncuk çok mutluydu. Sanki bir rüyada gibi kendisini evine alan koca yürekli kadının elini yüzünü yaladı. Tüm korkusu sokağa tekrar dönmek istemiyordu.

Ve Boncuk sokağa dönmedi. Koca yürekli kadın kendine yapılan söylenen önce kendine bak sonra kediye bak yönündeki tüm eleştirilere inat sahiplendi. Boncuğu artık onun bir evi evde kardeşleri var. Ve bu gün ise
evin neşesi evladı. Artık kısırlaştırmasının zamanı ve vakti geldi.

Esenyurt Rehabilitasyon Merkezinde kısırlaştırma işlemi yapılan. Boncuk operasyon sonucunda evine kavuştu.
Esenyut Belediyesi kent konseyi hayvan hakları komisyon başkanı Yusuf Ulu”ya ayrıca operasyonu gerçekleştiren Veteriner işleri müdürü ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz
Saygıyla, sevgiyle kalın…

 

haber: Mehpare Oymak

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: