BİR KÖPEĞIN MEÇHULE GİDİŞİNİN HİKAYESİ

“ÜLKÜ VE ÜLKER ANNELERINDEN KONT’A MEKTUP”

Sevgili Kont;
Bu mektuo senin için halen umudumuzu kesmeden seni arıyor. Seni bekliyoruz.
Seni bulanna bize kavuşturanada 5000 tl ödül vereceğiz yeterki sana kavuşalım.

Sevgili Kont;
Kendiliğinden sitenin bahçesine geldiğinde miniciktin. Kıyamadık sana binbir emekle sevgiyle büyüttük seni gözünün içine bakarak Seni sahiplendirdigimizde 8 aylıkdın. Sokaklarda kalmayasın, yuvan olsun istedik. Başını okşayacak birisi olsun istedik.

En güvendiğimiz kişiler tarafından aldatıldık. Bizi kandiran kisiler; Senin bebekliginden itibaren aşılarını yapan, gözünü kedi tirmaladığında antibiyotigini yapan, kısırlaştıran bayan veterinerdi.

‘SÖYLEYİN ARTIKK KONT ÖLDÜMÜ ÖLDÜRÜLDÜ MÜ”

Kimileri kaçmıştır dedi senin için inanmadım. Kacmazdın çünkü 200 mt yer ancak biliyordun. Kimileri sahiplendirdiginiz sitede zehirlenmişdir dedi. Bu kadar da vicdansiz olamazlar dedim yüreğimi soğutmaya çalıştım. Kimileri Bursanın Gemlik ilçesinin Kurşunlu, Engürücek bölgesine atmışlar dedi. Şu an herkes seferber seni bulmak için, kimileri satmışlardır dedi üstüne on katını vermeye razıyım dedim. Yemin ederim oğlum kuzu kulakli bebegim böyle pis bir oyun içinde seni sır yapacaklarını bilseydim vermezdim.

Saglik teknisyeni bile olmayan kişinin kefilim, güvenilir, çocukluk arkadaşım dediği hatta anneme babama bile güven verip merak etmeyin emin ellerde dediği kişiye, senden
12 Mart’tan sonra haber bile alamadığım, telefonlarıma çıkmayan yarışmalarıma cevap vermeyen o zaata asla emanet etmezdim.

Veteriner ise senin herseyini bilen hatta ona sorduğumuzda kontu beslenebilecegi bir yere ya Armutlu köyune ya da Armutlu iskelesine bırakalım. (Yılandar da şubata kadar burdaydık. Bütün hayvanlar aç kışın kimse olmuyor) dediğimizde bana kalırsa F.A abi’ye bırakın demişti oğlum.

Armutlu sitesine orda kışın da kalan birini gönderdik. Seni sordurduk. Aldığımız kulubenin girişinin duvara doğru olduğu ve etrafında ne su kabının ne de mama kabının olmadığı bilgisi geldi. Ve senin Armutlu Belediyesi geçici bakimevine (barınak asla degil) oraya götürüldüğünü bilgisi geldi.

Ve hemen seni sormak için Veterineri aradigimizda senin ” Barınakta oldugunu” söyledi. Veterinere çok güveniyoruz ya ama F.A bey öyle demiyor peki F.A abi ne diyor.? Diye sorduğunda geceleri senin geldiğini tıkırdamasını duyduğunu söylüyor dedik.

‘ŞAKA YAPTIM NABZINIZI ÖLCTÜM DİYE CEVAP VERDİ”

Ve biz kardes gibi gördugumuz veteriner’e inanmistik… Kont burda olsa ben haber vermezmiyim dedi… AMA aslında ordaydin ve biz onun söylediğine maalesef ki inanmistik. Ve sen neler çektin nasıl barınak denen o küçücük yere gittin ve sonrasında ne oldun… Oglummm, kuzummmm ben istanbuldayken de seni Armutlu’da arattirdim. Şüphe içinde olduğumdan ilanın yayınlanmıştı AHKODER dernegide ama bulamamislardi seni… ve elim kolum baglanmistı.

Seyehat kısıtlamasından dolayı gelemedim. Gelseydim hemen Barınağa bakardım. Çünkü oradaydın alırdım seni vermezdim kimselere ellerimi kırsalardi da vermeseydim. Seni çok sevdim çok her yerde bahcede, sahilde, kumsalda çok anılarımız çok hatıran var… Gözlerim hep seni ariyor. Sana ne yaptılarsa ne cektirdilerse aynisini yasamadan ölmesinler..
.

Kont nerde, ne koşulda aç mı tok mu sürekli ağlayarak düşünüyorum. Vicdanı olmayan birine hele hiç tanımadığım birine Belediye veterinerinin yanında çalışanın, çocukluk arkadaşım, kefilim, güvenilir dediği kişiye emanet ettigim oğlumu 3 ay sonra görme umuduyla teslim ettiğim yavruma kavuşmak istiyorum.

Kontu sahiplendirdigimiz kişi Belediye çalışanlarının arkadaşı aynı zamanda kendi de Belediye de arıtma bölümünde ise başladığını söylemişti. Kontu da kulubesiyle birlikte arıtma bölümüne götüreceği güvencesini vermişti. Bunun üzerine artırmada köpek ister mi Belediye diye sorduğumuzda Belediye Başkanı dünürüm olur hiç kimse bişey diyemez dedi.

“KONT BAŞKA BÖLGEYE BİLINMEZEMİ ATILDI”

Aymutlu sitesindeki kapicilik görevinin bitiyor olduğunu ve belediyede ise başladığını söyledi… 28 şubatta sahiplendirdigim oğlumu önce Allah’a sonra kendinesine emanet etmiştik. Ve istanbula döndük… 12 marta kadar konttan resim geldi. 12 Mart Perşembe gününden sonra ne resim geldi ne de F.A adlı kişi telefonlarimiza WhatsApp tan yazdıklarımıza cevap verdi… Armutlu da kışın da kalan tanıdığımız kontun bulunduğu siteye gitti. Bizim site ile Aymutlu site arasında 150 m mesafe var… Kontun olmadığını kulübesinin giriş yönünün duvara doğru itilmiş olduğunu mama ve su kabının olmadığını ve sitede ki markete sorduğunu kontun barınağa gittiğini söyledi. Bunun üzerine ısrarla aramalar sonucu F.A telefonu açtı. Bize iletilenleri söyledik. Marketin yalan söylediğini kontun yanında olduğunu geceleri geldiğini tikirtisini duyduğunu söyledi…

“ARMUTLU İLÇESINDEKİ CANLAR GEMLİK İLÇESİNE BAĞLI KURŞUNLU, ENGÜRÜCEK BÖLGESİNE TOPLUCA ATILDIĞI DOGRUMUDUR”

Ama hala istediğimiz fotoğraflar gelmedi. Bunun üzerine Armutlu Belediyesi veterinerini çok güvenip arkadaş kardeş dediğimiz veteriner hanımı aradık. Kont nerde diye sorduk.. Barınakta cevabını aldık. Ona olan güvenimizin sarsılıldığını arkadaşlığımızın bozulacagini söylediğimizde arkadaşlığımız bozulmasın lütfen ben şaka yaptım tepkini ölçmek için öyle dedim dedi. Mesleki saygısına sığmayan bir cevap almıştık aslında… Kont burda olsa ben haber vermezmiyim nasıl sevdiğinizi biliyorum demişti. Ve maalesef inanmıştık. Taki Kontun resimleri hala gelmeyince kadar… sahiplendirdigim kişi F. A yi gizli numaradan aradım.

Kont nerde F. A bey diye sorduğumda cehennemin dibinde sözüyle kan beynime sıçradı. En sonunda bu kişi bana hakaret etti. Ve yüzüne telefonu kapattim. Bu işte başka bişeyler olduğunu anlamıştım. Armutlu hayvan koruma Ahkoder de kontun ilanı yayınlandı ama bulunamadı. Seyehat kısıtlanmasının tamamen kaldırılmasından sonra

1 Temmuz da Armutluya gittim. Belediye Başkani ile bu durumu görüştüm. Beni öylesine dinledi. Herşeyi en ince detayına kadar paylaşmış olmama rağmen. Telefonumu aldı ve arayacagini söyledi. Ertesi gün aramayınca Aymutlu sitesinin marketine babam giderek sormuş buradaki verdiğimiz beyaz köpek nerde diye, Belediye Ekipler götürdü demiş

Bunun üzerine Belediyeyi tekrar aradım bu kez vip toplantısından ötürü başkana değil zorla Baskan yardımcısına randevu verdiler. Ailece oradaydık olayı tekrar tekrar anlattım. Çok lakayit bir şekilde burası Müge anlıya döndü dedi.

Bu işe karışan veterineri ve yanında çalışan şoförü gelsin dedim. Sitenin marketini ara ve sesi aç dedim. Baskan yardımcısı ara bakalım dedi. Market sahibine abi sen bizim ekiplerin oradaki köpeği alıp götürdüğünü gözünle gördün mü diye sordu. Ben görmedim ama köpeğe bakan F.A söyledi dedi.

Ara arkadaşını bak o söylemiş daha neyin ispatı dedim. Aramadilar Başkan yardımcısı ben F.A ile ayrı görüşecen dedi.
Bunların ücüde pis bir işe bulaşmış ortada üzücü bir durum olmuş ben ne yapayım dedi.
Ayrıca Belediye Başkan yardımcısı istediğiniz yere şikayet edin diye de nasıl sa sonuçsuz kalacaksınız demek istedi.

“ARMUTLU BELEDİYESİ VE VETERINERİ KONT NEREDE”

Armutlu barınak görevlileri önce
Kont barınakta deyip, sonra ben şaka yaptım, Kont barınakda yok tepkini ölctüm diyemezsin..

1. Kont’u senin de desteğiyle ve yanında çalışan şoförün sahiplendirecegimiz kişi hakkında överek güvenilir, kefilim, çocukluk arkadaşım dediği şahsa teslim ettik. 2. En önemlisi de senin mesleğine saygın olmayışı yani önce barınakta diyip, çuvalladin tabi sonrada şaka yaptım dedin bir cevabın olmamalıydı.
3. Kont barınaktan nereye gitti, hangi meçhule hangi bilinmeze götürüldü..

4. Belediye ye geldiğimizde (Ailece) bize kontun ekipler tarafından götürüldüğü söylendi. Sizin o çok güvence verdiğiniz şahıs (kontu sahiplendirdigimiz kişi ) bakımını üstlendiği sitenin marketine kendi söylemiş.
Ve bunu belediyede o an olan çalışanların hepsi duymustu.

5. O şahsi arayın kendi söylemiş ekiplerin aldığını dediğimde neden arama cesareti göstemediniz. 6. Neden esnaf ve bazı kişiler sizin Kurşunlu ve Engürücek bölgesine hayvan attıklarını ve hatta Belediye çalışanlarının bir kısmının da bu sebebden dolayı dövülmesi söylendi.

İLETİŞİM : 05336116631

Haber Mehpare Oymak

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: