Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, 14 yaşındaki Talha Kaçar’ın projesine tam destek verdi

Hayvan Hakları Aktivisti Dilek Özkan tarafindan Beyoğlu Hayvan Hakları Hareketi adi ile kurulan hareket bünyesinde faaliyet gosteren gençlerden 14 yaşındaki Talha Kaçar ile birlikte, dün Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’a bir ziyaret gerçekleştirildi. Dilek Özkan yapılan ziyaret ile ilgili şunları söyledi.

“Dün önce Sayın Beyoğlu Belediye Başkanımız Haydar Ali Yıldız’a ve ardından da Beyoğlu Veterinerlik İşleri Müdürü Sayın Metin Topcan’a birer ziyarette bulunduk.
Bu ziyaret öncelikle pandemi sürecinde sokak hayvanlarının yanında olan ve eksiksiz besleme desteği verdikleri için teşekkür etmek amacını taşıyordu.
Ziyaretimizde 14 yaşında öğrenci kardeşimiz Talha Kaçar’da hazır bulundu.
Sokak hayvanlarını koruyup besleyen ve onlar için projeler üreten.
Talha geri dönüşüme de katkı sağlayacak olan bu proje hakkında Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’a atık tahtalardan sokak hayvanlarına kulübeler üreterek geri dönüşüme ve hayvanlara fayda sağlamak konulu bir sunum yaptı.

Sayın Başkan Talha Kaçar’ın proje sunumunu ilgili ile dinledi ve tam destek verdi. Baskan Yıldız daha önce de Beyoğlu Hayvan Hakları Hareketi üyesi Büşra kardeşimizin mamamatik projesine destek verip tanıtımında bulunmuşlardı.

Atık tahtalardan yapılacak olan kedi ve köpek evleri Beyoğlu ilçesinde parklara ve hayvan sirkülasyonu olan bölgelere yerleştirilecek.

Bunun yanısıra hayvan bakım evindeki eksikliklerin giderilmesi hakkında talepler iletildi. Bunlardan bazılarının (hemogram, röntgen cihazı ve haybulans) acil ihtiyaç olduğunu ifade ettik. Başkan Yıldız, Beyoğlu Geçici Rehabilitasyon Merkezinde eksik olan ekipman ve haybulasın kısa süre içinde alınacağı müjdesini verdi.

Beyoğlu Belediyesi daha önceki dönemlerde sokak hayvanlarına yönelik hiç bir faaliyetin olmadığı ve sorunların olduğu hayvan severlerin ve gönüllülerin üzülüp yıprandığı bir ilçeydi.

Ama Haydar Ali Yıldız Başkanımızın daha ilk döneminde sergilediği farklı yaklaşım çok umut vericiydi.

Buna ek olarak Veterinerlik işleri müdürü Sayın Metin Topcan beyin de ciddi bir hayvan sever olması ile eksikleri giderilmesi halinde Beyoğlu Belediyesi Bakımevinde kısırlaştırma, temizlik ve hijyenin yanı sıra ameliyat ve tedavilerde kusursuz olarak yapılacak. Bu çalışmalarda hayvan severleri oldukça memnun etmektedir.”dedi

Haber: Dilek Özkan

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: