BERDUŞ 3 kURŞUNLA ÖLDÜRÜLDÜ

Sarıyer’e bağlı Zekeriyaköy, Gümüşderede Bayram Çartık adlı kişiye ait Berduş adlı köpek kimliği bilinmeyen kişi yada kişiler tarafından 3 kurşunla ateş edilmek sureti ile öldürüldü.

Berduş adlı öldürülen köpeğin sahibi
Bayram Çartık yaşanan vahşet hakında şunları söyledi. “Gümüşdere, Çırak sokakda sebze bahçem var. Berduşu hiç bir zaman bağlamadım. Bahçemin her yerinde bizle bir arada idi. Berduşu çocuklarım ve torunlarım çok severdi.
Berduşu 2 sene önce sahiplendim. Aşı kartı, karneli vs herşeyi mevcut çok uysal ve sakin bir köpekdi. Eşimi kaybettikten sonra hayat arkadaşım olmuştu.
Berduş olay günün bur önceki akşamı aniden kayboldu. Geri gelmedi. Aramalarımız sonucunda yol kenarında 3 kurşunla vurulmuş olarak bulduk.

“HAYVANA KARŞI İŞLENEN SUÇLAR CEZA KAPSAMINA ALINSIN”

Berduşun öldürülmesine ailece kahrolduk ve çok üzüldük. Bu vahşeti, caniliği kim yaptı bilmiyorum. Bahçem dahil olmak üzere çevrede hiç bir kamera yok.
Berduşu kim katletti öğrenemedik. Olay günü jandarma yı aradım geldiler.
Kimin yaptığının bilinmemesinin yanısıra jandarmaya, Berduşu öldürenler bulunurmu diye sordum. Başını salladı “malesef bulunmaz kamera falan yok.

Jandarma tutanak tuttu. İfade verdim.Daha sonra
tutanağın bir nüshasını istedim vermediler. Tutanağın resmini bile çekmeme izin verilmedi. Artık cani insanlar için çaydırıcı cezalar gelmeli. Nefes alan her canlı kıymetlidir.
Ben ve ailemin yaşadığı üzüntüyü hiç kimse yaşamasın.

Öldürülen insan olsaydı. Katili herseye rağmen aranacaktı. Jandarma öldürülen köpek olunca yapanın bulunamayacağını söyledi.

Kimsenin başına gelmesin ama o 3 kurşunu maganda ya bir çocuğa sıksaydı?

“JANDARMA KÖPEĞİMİ ÖLDÜRÜLENLERİ BULMAK İÇİN BİR ŞEY YAPMADI”

Biz eminiz ki bizim jandarmamız bunu yapan caniyi isterse bulurdu.
Bugün hayvana yapılan yarın başka canlılara yapılır. çocuğa yapılır.
Berduş katledildi.
Emniyetin olmadığı yerlerde Jandarma ne zaman kanunlar kapsamında hayvan suçlarını ciddiyetle ele alacaklar.
Hayvana işlenen suçlar ceza kapsamına alınsın.”şeklinde konuştu.

Haber: Nazlı Selda

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: