BARINAKLAR DERNEKLERE VE HAYVAN SEVER KURULUŞLARA DEVİR EDİLSİN

Patileri koruma Derneği yönetim kurulu üyesi
İsmail Erdoğan: Türkiye Büýük Meclisinden çıkması beklenen sokak hayvanları kanun tasarısı hakkında şunları söyledi.

‘Sokak hayvanlarına yönelik suçlar ceza kapsamına alınsa kime ne ceza kesilecek.

Evet bu konuda net böyle düşünüyorum. Sokak hayvanlarına yönelik yasa çıksa hayvana karşı işlenen suclar ceza kapsamına alınsa kime ne ceza kesilecek..?

Belediyeyemi, İşçiyemi, Veterineremi, Sağlık işlerinemi kime ne ceza verilecek. Çok merak ediyorum.

“SÖYLEMLER BOŞ, İÇİ DOLDURULMAMIŞ’

Biz isteyelim sonra düşünürüz birşeyler tarzı gelip geçici söylemler.
Hayvan severlerin gazını almakdan öteye gitmiyor.

Belediyelermi cezamı ödeyecek.
‘ NE İLE HANGİ PARA” ile, Hapis cezası desen zaten olmaz da, Halktan toplanan Vergi, su parası, otopark gelirleri ile milletin parası ile ceza ödeyecekler. Yani cezayı yine bize ödetecekler.

“HAYVANLAR BELEDİYELERDEN KURTARILSIN”

Dernekler ve Gönüllüler sokak hayvanlarına çok daha iyi şartlarda bakar, korur, besler yaşatır. Belediyeler yarı rüccar zihniyette çalışıyor..
Kar-Zarar dengesine bakıyorlar gereksiz ve Hayvanlar getisi olmayan hep götürüsü olduğu için ve hep zarar eden bir bakışa sahip. Belediyeler sokak hayvanlarını için hiç bir şey yapmadığı. Ve sokak hayvanları ilgili mevzuat nefret ettiği İş koludur.

“BELEDİYELERİN ASLİ GÖREVİNİ HAYVAN SEVERLER YAPIYOR”

Her il ve ilçede Barınakları ve Hayvanları hesap edin işçi ilaç ve barınak giderlerini, Derneklere aynı Ödenekleri verin. Bırakın Kediyi, Köpeği havada uçan Sineği bile kısırlaştırıp Popülatif dengeyi sağlar., Avrupada sokakta Hayvan yok diyorlar ya, işte orada Dernekler bakıyor. Sokak hayvanlarına O yüzden. Avrupada sokakda kedi, köpek görmüyorsunuz, 2 Lokma için sokaklarda zavallılar dayak, sopa, yemiyorlar, zehirlenmiyorlar, Tecavüze uğramıyorlar.

Ateşli silahlara nişangah olmuyorlar, sorunu gönüllü ve sevenlerle çözüyorlar., Ceza kapsamına alınsın demek kolay, uygulamak ve uygulatmak imkansız. 2004 yılında çıkarıldı. 5199 nolu kanun hangi maddesine uyulmuş ki, yeni yasa gelse “CEZA OLSA” uygulanacak, 6. Madde bile zor uygulatıyoruz 16 yıl olmuş Mahalleden alınan Köpek dağda karşımıza çıkıyor. Biz Dernek iken zar zor uğraşıyoruz. gazetepati.com

Belediyelerin amacı belli zatengönüllüler ve normal vatandaş için hiçbir Kanunu uygulamazlar.”dedi.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: