AVCILAR BELEDİYESİ ZOR GÜNLERDE CAN DOSTLARININ YANINDA

Avcılar Belediyesi: Koranavirüse bağli tedbir önlemleri çerçevesinde sokak hayvanlarına desteğini arttırdı.

Dünyayı ve ülkemizi etkisine alan Koranavirüs ile mücadele kapsamında koruyucu ve önleyici çalışmalarını aralıksız sürdüren Avcılar Belediyesi sokak hayvanlarını da unutmadı.

Avcılar Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, koronavirüs sebebi ile dükkanların kapanması ve insanların sokaktan evlerine çekilmesi ile açlık sorunu yaşayan sokak hayvanlar için beslenme noktaları ve odaklarını arttırdı.
Belediye ekipleri hayvan severlerin Koranavirüs tedbirleri nedeni ile sokakda beslemelerini azaltmaları sebebi ile yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için başta parklar olmak üzere ilçe genelinde kedi ve köpeklerin yoğunlukta olduğu alanlara yiyecek bırakıyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, “Her canlının eşit şartlarda huzur içerisinde yaşayabileceği bir kent yaratmak amacı ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İçinde bulunduğumuz süreci virüse karşı planlı ve koordineli çalışarak iyi bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: