ARHAVİ”DE BİR CANİ YAVRU AYIYI VAHŞİCE ÖLDÜRDÜ

Artvin”in Arhavi ilçesinde meydana gelen ve vicdanları sızlatan olayda. Tanju Çakmak adlı şahıs yavru ayı yı tüfekle vurdu. Ardından ise acı içinde kıvranan yavru ayı yı 2 köpeğine vahşice parçalatarak öldürdü.
Katil, cani avcılar marifet gibi sosyal medyada vahşeti paylaştı.

“HAYVAN SEVERLER ARTVİN DKMP MÜDÜRLÜĞÜNE VE GÜVENLİK GÜÇLERİNE İHBARDA BULUNDU”

Artvin dkmp şube Müdürlüğüne yavru ayının vurulması yönünde yapılan ihbarda Artvin İli Arhavi İlçesinde 2 kişinin köpekleri ile beraber ayı avladığı videoyu ve resimleri sosyal medya medyada paylaşması ile hayvan severlerin tepkisine neden oldu.

“AYI YAVRUSUNU ÖNCE VURDU SONRA CANLI CANLI KÖPEKLERİNE PARÇALATIP KATLETTİ”

Arhavi Emniyet Müdürlüğü ekipleri yavru ayı yı vahşice katleden. Tanju Çakmak adlı kişiyi ve arkadaşını ifadeleri alınmak üzere göz altına aldı.

“DOĞAL ORTAMINDA YAŞAYAN VE KİMSEYE ZARARI DOKUNMAYAN AYI YAVRUSUNU AMERİKAN YAPIMI SİLAHI İLE VURUP ACI VE IZDIRAP ÇEKTİREREK ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU”

İfadeleri alınan zanlılar daha sonra, Arhavi Cumhuriyet Savcılığına sevk edileceği öğrenildi.

“İNSAN SİLÜETİNE BÜRÜNEN İBLİSLER MASUM SAVUNMASIZ CANLARI SADİSTÇE IZDIRAP ÇEKTIREREK ÖLDÜRÜYOR”

Ayrıca Dkmp ekipleri yavru ayı yı katleden Tanju Cakmak ve arkadaşına idari para cezası ve avlanılan ayı icin 27.777,00 TL tazminat cezası uygulanacağı bildirildi.

GazetePati.com & PatiGazetesi.com :

YORUMU:

Av ve Avcılık kesinlikle spor değildir. Tarım ve Orman Bakanlığı ava dur d
demeli ve Devlet ihalesi ile ava izin vermemeli ayrıca: TBMM den Sokak hayvanları ile ilgili yasanın bir an önce çıkmasının gerekçeleri ortadadır.

“BELEDİYELER KATLİAMA SON VERMELİ”

Gün geçmiyorki bir ilde, ilçede vahşet olmasın. Hayvana kötü muamele kabahatler suçundan cıkarılması tüm hayvan severlerin. Ortak isteği ve beklentisidir.
Hayvana karşı işlenen suçlar. TCK göre uygulanması öncelik olmalı hayvan öldüren cinayet suçu ile tecavüz edende TCK ilgili maddesine göre yargılanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: