Ankara’da kediye yanlış tedavi uygulayan veterinere suç duyurusunda bulunuldu

Ankara’nın Etımesgut ilçesi Elvanket mahallesinde meydana gelen olayda. Sabri Akkerman adlı kişiye ait Alfa adlı 3 yaşındaki kedi oturduğu binanın 5.ci katından düştü. Kedisini hemen veterine götüren Sabri Akkerman, kedisinin omuriliğindeki kırığın tespit edilemediğini ve yanlış tedavi sonucu Alfa’nın yürüyemez duruma geldiğini iddia etti. Akkerman, kedisine yanlış tedavi uygulayan veteriner hakkında. Ankara Cumhuriyet savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Akkerman, konu hakkında şunları söyledi. “Alfa adlı kedim evimin 5 katı balkonundan aşağıya düştü. Hemen veteriner kliniğine götürdüm. Kedinin röntgeni çekilerek tedavisine başlandı. Kalçasında çatlak tespit edilerek, 10 gün süresince veterinerde tedavi uygulandı.ancak fizik tedavisi de uygulanan kedinin sağlığında hiç bir düzelme olmadı.
Bunun nedeni sordum. Veterinere tedavinin yanlış yapıldığını söyledim. Beni dinlenmek yerine bir üzerine darp edildim.
Kedimi başka bir veteriner kliniğine götürdüm. Burada çekilen röntgende kedinin omuriliğinde kırık olduğu ve yanlış tedavi nedeniyle bu kırığın büyüdüğü yönünde techis konuldu. Şu an tedavisi devam ediyor. İnsallah eski sağlığına kavuşacak ve yürüyecek.”dedi.
Sabri Akkerman, yanlış tedavi uyguladığını ileri sürdüğü veteriner hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: