Gölbaşı’da akıllara durgunluk veren baskın

Ankara’nın Gölbaşı ilçesi İncek Mahallesinde DKMP 9 Bölge ekiplerinin orantısız baskının da inanılmaz görüntü ve manzaralar vicdanları sızlattı hayvan severlerin tepkisine neden oldu

Ankara’nın Gölbaşı ilçesi İncek Mahallesinde müstakil bir evde oturan. Sevda Çakmak ansızın: DKMP 9 Bölge, Ankara büyükşehir Belediyesi, Mamak, Cankaya ve Sincan Belediyelerine ait onlarca araç 50-60 kişinin kapısına dayandığını görünce şok oldu.

Sevda Çakmak şunları söyledi. ” DKMP 9 Bölge, Ankara büyükşehir Belediyesi, Mamak, Cankaya ve Sincan Belediyelerine ait onlarca araç 50-60 kişi jandarma eşliğinde birden paldur, güldür özel mülküm olan evimin bahçesine girdiler.

Ne yapıyorsunuz dememize dahi fırsat vermediler. Şikayet var dediler. Bahçe deki köpekleri yakalamaya başladılar. En acı tarafı felçli bir köpeğimi feryat içersinde bıraktılar.

Evime girmeye çalıştılar. Ekibin başında oaln yetkili kişiye evime giremeyeceklerini söyledim.
Evime girmek için. Savcılığın resmi yazısını istedim göstermediler.

Ve evimden ayrılmak zorunda kaldılar.
Çevrede 8,10 civarında ev bulunuyor.
Bunlardan bazılarının şikayet etmesi sonucu sanki terör operasyonu gibi filmleri aratmayacak bir gün yaşadık.

Civar komşular arasında. Millet Vekil babası ve Gölbaşı’nda Belediye meclis üyesi aday olan birinin tanıdığıda bulunmakta.

Baskın nedeni şikayet:
Bahçemde ve evimde engelli, felçli 30 köpeğim bulunmakta.
Şikayet gerekçesinde bu köpeklerin aç hasta ve bakımı olmadığı yönünde. Kim isterse gelsin baksın köpeklerim hepsi aşılı, tedavileri yapılmış yemekden dolayı hepsi kilolu,

Bir diğer şikayet ise: Yoldan gelip geçene saldırdıkları yönünde bir sokakdan hic kimse geçmiyor. Çoğunluğu evde ve kimseye saldırma gibi bir şey söz konusu değil.

Belediyeler ve dkmp lerden hiç bir talebim ve beklentim olmadan ben bu canlara bakıyor, ilgilenmiyorum.
Destek de olmayın köstekde olmayın.”şeklinde konuştu.

ANKARA DKMP HAYVAN SEVERLERİN TEPKISİNİ ÇEKTİ

2 siyasetçinin şikayeti ile bu baskını reva görenler. Sanırsınız ki terörist avındalar! Sanırsınız savaşa giriyorlar! Sanırsınız hayvan koruyacaklar.

Kaçak üretim söz konusu olunca “özel mülk” diyenler şimdi kanun kaide tanımadan eşkıya gibi ev basıyorlar! Hayvansevere de hayvana da zulüm ediyorlar…
Bir tane savcı da bu adamlara “Siz ne hakla” demiyor…
Bu ülkede hayvanın da hayvanseverin de zulmü bitmiyor, bitmeyecek gibi görünüyor…

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: